سینک معمولی اخوان را در کدام آشپزخانه‌ها نصب نماییم؟

محصولات آشپزخانه در بازار تنوع زیادی دارند. چندین کارخانه در ایران لوازم آشپزخانه تولید می‌کنند. اما تعداد کمی از آن‌ها بسیار شناخته شده و معروف هستند. سینک اخوان جزو این کارخانه‌ها هست. کارخانه‌ای که ابتدا برای تولید لوازم ساختمانی پایه گذاری شد، اما با گذشت زمان تولید لوازم آشپزخانه را انتخا...

سینک معمولی اخوان را در کدام آشپزخانه‌ها نصب نماییم؟

محصولات آشپزخانه در بازار تنوع زیادی دارند. چندین کارخانه در ایران لوازم آشپزخانه تولید می‌کنند. اما تعداد کمی از آن‌ها بسیار شناخته شده و معروف هستند. سینک اخوان جزو این کارخانه‌ها هست. کارخانه‌ای که ابتدا برای تولید لوازم ساختمانی پایه گذاری شد، اما با گذشت زمان تولید لوازم آشپزخانه را انتخاب نمود. در حال حاضر انواع هود آشپزخانه، گازهای توکار آشپزخانه و سینک‌های متفاوت در کارخانه اخوان تولید می‌شود. تمام تولیدات کارخانه اخوان حتی سینک‌ معمولی اخوان تنوع دارند. نوشتارهای مختلفی راجع به سینک توکار اخوان ، سینک روکار اخوان و سینک صنعتی اخوان در این سایت خوانده‌اید. این نوشتار راجع به سینک معمولی تولیدی کارخانه اخوان است.

انتخاب سینک معمولی یا مدرن؟

از اولین تولیدات کارخانه اخوان سینک معمولی آشپزخانه است. طول سینک اخوان از 80 تا 120 سانتیمتر است. ویژگی این سینک‌ها عمق زیاد سینک است. سینک معمولی اخوان در مدل‌های متفاوتی تولید می‌شود. مدل گرد برای آبدارخانه و آشپزخانه‌هایی که جای کمی دارند و مدل‌های با سینی بزرگ که سینی بعنوان جا ظرفی برای شستشوی ظرف‌ها تعبیه شده است. سینک معمولی نام دیگری هم دارد: سینک بازاری. دلیل آن این است که قیمت سینک معمولی بسیار از سایر سینک‌ها ارزان‌تر است چون از ورقه استیل نازک‌تری ساخته می‌شود. این ورقه استیل در حدود 5 دهم میلیمتر است. انتخاب ورقه نازک‌تر استیل به این دلیل است که عموما سینک معمولی در آشپزخانه‌های مدرن یا کلاسیک جدید نصب نمی‌شوند. بلکه برای فضاهای کوچکتر مانند آشپزخانه‌ها، کمپ‌های بیرون شهر، خانه‌های پیش ساخته که برای نگهبانی آماده می‌شوند و آبدارخانه دفترهایی که زیاد رفت و آمد ندارند، بکار برده می‌شوند. وقتی در استفاده از وسیله نیازی به کاربرد زیادی نیست، دادن هزینه زیاد بابت آن خیلی معقول به نظر نمی‌رسد. از طرفی در هنگامی نیاز به خرید سینک روکار اخوان یا سینک توکار اخوان داریم که سایر وسایل آشپزخانه هم مدرن باشند. بنابراین برای هماهنگی وسایل آشپزخانه با یکدیگر باید دقت نمود.

سینک معمولی اخوان ارزان:

مدل‌های سینک معمولی اخوان متنوع و زیبا است. این زیبایی در تمام محصولات یکسان است.تنها تفاوت آن‌ها در ورق استیل استفاده شده سینک است. از این رو قیمت تمام شده سینک معمولی اخوان کمتر و در نتیجه ارزان‌تر است. برخی از سینک‌ها یک لگنه هستند و سینی ظرفشویی ندارند. برخی از آن‌ها دارای دو لگن و یک سینی ظرفشویی هستند که برای جاهایی که کابینت و جاظرفی کمی دارد مناسب است. برخی نیز یک لگن همراه با دو سینی دارند که پس از شستشو بتوان ظروف را روی آن گذاشت تا خشک شوند. اندازه‌های سینک اخوان متفاوت است. عرض محصولات بین 50 و 60 و طول محصول بین 60 تا 180 متغیر است. به طور مثال سینک معمولی اخوان که دو طرف آن سینی‌دار است و یک لگن دارد، 50عرض و 150 قد است. معمولا اتاقک‌های کوچک نگهبانی که نباید آب روی کابینت‌های زیر شیر آب بریزد از این نوع سینک معمولی اخوان استفاده می‌کنند و بعد از خشک شدن ظروف روی سینی سینک به کابینت منتقل می‌شوند. سینک معمولی اخوان تنها در مدل روکار به بازار عرضه شده است و بین کسانی که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای خرید لوازم آبدارخانه خود بدهند، طرفدارانی نیز دارد.

بیشتر

سینک استیل معمولی